Mesaj gönder
Wuxi Laiyuan Special Steel Co., Ltd.
E-posta sales03@laiyuan-steels.com Tel: +86 18762819931
Evde
Evde
>
Vakalar
>
Wuxi Laiyuan Special Steel Co., Ltd. latest company case about Küresel bir "Emtia Süper Döngüsü"nün Başlangıcı
Etkinlikler
MESAJ BIRAKIN

Küresel bir "Emtia Süper Döngüsü"nün Başlangıcı

2021-06-09

latest company case about Küresel bir

Son zamanlarda, birçok emtianın fiyatında bir artış oldu ve bu, bir dizi büyük finans kuruluşunun yeni bir 'emtia süper döngüsünün' başlangıcını ilan etmesine yol açtı.'Süper döngü' terimi, emtia fiyatlarının uzun vadeli fiyat eğilimlerinin oldukça üzerinde yükseldiği ve on yıla kadar çıkabilen uzun bir süre boyunca büyük fiyat dalgalanmalarının olduğu bir dönemi ifade etmek için kullanılır.

Çeşitli emtia fiyatlarının artması, paslanmaz çelik malzemelerin fiyatını doğrudan etkileyecektir.

Demir

Genellikle daha düşük fiyatlı bir emtia olarak kabul edilen demir cevheri fiyatı şu anda nispeten yüksek bir seviyede.Demir cevheri fiyatları, paslanmaz çeliğin maliyeti üzerinde çeşitli kalitelerde kullanılan molibden ve nikel kadar büyük bir etkiye sahip olmasa da, paslanmaz çeliğin %70'inin demirden yapıldığı bir gerçektir: bu, maliyet üzerinde daha büyük bir etkiye neden olur. 409, 430 ve 441 gibi ferritik paslanmaz çelik kalitelerinin tümü, nikel içeriği 316 gibi yaygın kalitelerden daha düşüktür.

Nikel

Geleneksel olarak, nikel için birincil pazar paslanmaz çelik imalat endüstrisi olmuştur.Bu, yeşil ekonomi pilleri için büyüyen pazardan emtia için artan rekabet nedeniyle değişiyor.Nikel Enstitüsü tarafından yapılan araştırmaların sonuçları, şu anda Li-ion pillerin %39'unun nikel içerdiğini gösteriyor ancak bu rakamın 2025 yılına kadar keskin bir şekilde %58'e yükselmesi bekleniyor.

Vanadyum

Vanadyum, imalatlarda yaygın olarak kullanılan ferritik ve östenitik çelikler kadar yaygın olarak bilinmese de çeşitli endüstriler için çok önemli olan martensitik paslanmaz çeliklerin imalatında kullanılır.Olağanüstü yüksek mukavemet ve sertlik sağlamak üzere tasarlanmış olup, makas, bıçak, tıraş bıçağı ve çeşitli cerrahi ekipman parçaları gibi ürünlerin imalatında özellikle önemlidir.

Nikelde olduğu gibi, yeşil enerji endüstrisinden vanadyum için artan talep var.Vanadyum, şebeke enerji depolaması için kullanılan ve lityum ve nikel kullanılarak yapılan karşılaştırılabilir pillerden daha iyi performans sunan redoks akışlı pillerin üretiminde önemli bir bileşendir.

İstediğiniz Zaman Bize Ulaşın

+86 18762819931
G16, 66 Chunhui Middle Road, Xishan Ekonomik Kalkınma Bölgesi, Wuxi şehri, Çin
Sorgunuzu doğrudan bize gönderin